duminică, 15 iunie 2008

IRB NATIONS CUP 2008: Romania - Uruguay 10-6

Echipa Romaniei a castigat (10-6) meciul cu Uruguay, primul disputat la IRB Nations Cup, competitie ce se desfasoara la Bucuresti, pe Stadionul National "Arcul de Triumf". Florin Corodeanu a marcat o incercare in minutul 2, restul punctelor fiind aduse de Florin Vlaicu, din transformarea eseului si o lovitura de pedeapsa. In ciuda succesului, "stejarii" n-au fost prea fericiti la final, ei facand prea multe greseli - numai in repriza a doua au fost sanctionati cu douasprezece lovituri de pedeapsa. De asemenea, lor li s-a reprosat ca le-au permis sud-americanilor sa joace in viteza.
Astazi, la ora 20:00, Romania va intalni Rusia, echipa in fata careia au pierdut ultimele doua partide.