duminică, 9 martie 2008

RUGBY: "Stejarii" au castigat cu Portugalia

Eseul marcat de Romania in minutul 6 a fost anulat

Neozeelandezul Ellis Meachen (dreapta), managerul tehnic al echipei Romaniei, a urmarit partida de pe copertina stadionului, alaturi de Mircea Mateescu, analistul video

Ionut Dimofte (stanga) si Gal Csaba (dreapta) au dinamizat jocul nostru in repriza secunda

Suporterii nationalei de rugby nu au varsta

Primul eseu al Romaniei a fost marcat cu pachetul de inaintare de Valentin Poparlan

Gal Csaba (cu balonul) incearca sa treaca prin perdeaua apararii adverse

Ionut Dimofte a inscris al doilea eseu al meciului

Nere incearca sa culce balonul in terenul de tinta lusitan. El va reusi desi adversarii folosesc toate mijloacele pentru a-l impiedica

Portughezii sunt la pamant, romanii resimt risipa de energie din ultimele 20 de minute

Suporterii Romaniei au invadat terenul la finalul partidei

Cativa copii i-au cerut autografe lui Ionut Dimofte

Ionut Dimofte (nr. 10) este felicitat dupa meci

Cativa suporteri s-au strans la sediul FRR pentru a urmari meciul Irlanda - Tara Galilor 12-16
Echipa de rugby a Romaniei a avut viata grea cu Portugalia. Lusitanii au condus cu 9-0, in minutul 60, doar mobilizarea din final permitand "stejarilor" sa inscrie trei incercari prin care au rasturnat situatia. Romania a castigat cu 21-16 si ramane in cursa pentru castigarea Cupei Europene a Natiunilor (CEN). Sambata, nationala intalneste Rusia, la Krasnodar.