marți, 22 aprilie 2008

DAKAR SERIES / REC 2008: Mani Gyenes se menţine printre primii clasaţi la moto

Mani Gyenes se menţine printre primii clasaţi la motoSătmăreanul Emanuel Gyenes (KTM) s-a descurcat foarte bine şi pe prima probă specială de astăzi, pe care a terminat-o în 1h 09:23.
Tânărul pilot ocupă poziţia a 12-a în ierarhia provizorie la clasa moto. Speciala în lungime de 76 km a fost câştigată de slovacul Katrinak (KTM), în 1h 05:01. Pe locul 2 a fost francezul Cyril Despres (KTM), pilot care a participat cu succes şi la Dakar, dar şi la Red Bull Romaniacs, ultima competiţie desfăşurându-se în împrejurimile Sibiului.